TwitterGoogle BookmarksPinterest

Najväčší polostrov na severe Európy láka turistov fascinujúcou prírodou s horami, fjordami zarezanými hlboko do pevniny, ľadovcami, ľadovcovými jazerami a nezameniteľnou architektúrou.

Termin: 2.-9. 9. 2017

Program:
1.DEŇ: Odchod z Trenčína o 15.00 hod. smer Praha, Teplice, Berlín, príchod do prístavu Rostock, plavba  trajektom do dánskeho Gedseru.

2. DEŇ: Príchod ráno do Hillerodu na prehliadku najkrajšieho dánskeho zámku – Frederiksborg Slot. Je postavený v štýle holandskej renesancie na troch ostrovoch jazera Slotso s nádhernou záhradou. Presun do  starodávneho mesta Roskilde, kde sa nachádza katedrála s hrobmi 37 dánskych kráľov a preslávené múzeum Vikingov. Príchod na ubytovanie do Kodane – Ishoj s možnosťou sa okúpať v mori,  nocľah. 

3. DEŇ: Po výborných dánskych raňajkách odchod na celodennú prehliadku Kodane – malá morská panna, fontána Gefion, kráľovská rezidencia Amalienborg, námestie Kongens Nytorv, kráľovská akadémia, kráľovské divadlo, burza, Christansborg, glyptotéka, zábavný park Tivoli, radnica, najdlhšia pešia zóna Európy Stroget s možnosťami nákupov a oddychu... Podvečer odchod do Helsingoru (Hamletov hrad), plavba trajektom cez Oresund do Helsinborgu a nočný presun do Osla.

4. DEŇ: Ráno príchod do najzelenšieho hlavného mesta Európy = Osla. Prehliadku začneme na múzejnom polostrove Bygdoy – preslávené múzeum Vikingov, Amundsenovej lode Fram, Kon-Tiki.  Presun autobusom do centra mesta. Prezrieme si pevnosť Akershus, radnicu, promenádnu ulicu Karl Johansgate, národné divadlo, kráľovský zámok, univerzitu, strávime osobné voľno na promenáde. Na záver lahôdka v podobe Vigelandovho parku – svetový unikát. Na záver pohľad na skokanské mostíky Holmenkolen, ubytovanie v Gjoviku, večera, nocľah.

5. DEŇ: Po výborných nórskych raňajkách, prejazd popri najdlhšom nórskom jazere Mjosa, do olympijského Lillehammeru – prehliadka olympijských skokanských mostíkov s možnosťou vystúpať až nahor na mostík. Prejazd nádhernou nórskou prírodou k ceste Trollov = Trollstigen, 11 biskupských zátačiek plných adrenalínu. Uvidíte úžasné vodopády a fjordy, cez ktoré sa budeme plaviť trajektami. Zážitková jazda na Geiranger fjord – zapísaný v knihe UNESCO. Výjazd na top vyhliadku Dalsniba. Príchod do Strynu, večera, ubytovanie, nocľah.

6. DEŇ: Po raňajkách sa presunieme cez jedinečnú prírodu k ľadovcovému splazu   Nigardsbreen, najväčšieho ľadovca Jostedalsbreen. Prechádzka ku splazu, kde sa k nemu možno dostať na dosah . Večera.  Prejazd nádhernou prírodou, vodopádmi a fjordami do hlavného mesta Švédska.

7. DEŇ: Príchod ráno do centra Štokholmu. Štokholm je hlavné a najväčšie mesto Švédska. Je to kultúrne, ekonomické, masmediálne a politické centrum krajiny. Je sídlom švédskej vlády, parlamentu a kráľovskej rodiny. Mesto sa rozkladá na vyše 20-tich ostrovoch spojených desiatkami mostov. Mesto leží pri ústí jazera Malären do Baltského mora a je nazývané tiež Benátkami severu. Absolvujeme okružnú jazdu po historickom centre mesta. Absolvujeme autobusovú prehliadku mesta a prejdeme na ostrov Djurgarden. Prehliadku začneme v prvom skanzene sveta zo severskou ZOO, absolvujeme prehliadku severského Titaniku – lode Vasa. Na záver dňa si prezriem Nordické múzeum – všetko v kocke o severe Európy. Odchod na ubytovanie, večera, nocľah.

8. DEŇ: Po švédskych raňajkách odchod do centra Štokholmu. Prvou zastávkou bude budova radnice, kde sa koná banket po odovzdávaní Nobelových cien – prehliadka so sprievodcom. Návšteva starého mesta Gamla stan. Sú to tri ostrovy s úžasnými pamiatkami, nádhernými ulicami pripomínajúce historickú Prahu. Prezrieme si  kráľovský zámok s výmenou stráží, Storkyrkan, kráľovskú hrobku. Poprechádzame sa uličkami starého mesta. Osobné voľno. Po prehliadke odchod na pešiu zónu do časti Norrmalm – prehliadka, osobné voľno s možnosťami nákupov. Večer odchod cez Norrkoping, Linkoping, Jonkoping na trajekt Helsinborg – Helsingor. Prejazd územím Dánska na trajekt Gedser – Rostock.

9. DEŇ:  Príchod domov vo večrných hodinách.

CENA: 400 €

V cene je zahrnuté: doprava luxusným autokarom , sprievodca, 2 x trajekty Rostock - Gedser, Helsinborg - Helsingor, 1 x ubytovanie v hoteli IBIS (3 posteľové izby s príslušenstvom) s raňajkami ,3 x ubytovanie v hosteli a hoteli v Dánsku a Nórsku s raňajkami, 4 x večera, náučné prezentácie počas cesty

V cene nie je zahrnuté: vstupné do múzeí, hradí si ho každý účastník sám podľa záujmu, sprievodca zabezpečí zľavnené vstupné, pokiaľ to bude možné.

Novinky na rok 2017

 • Barcelona, Toledo, Zaragoza, Nice
  419 € Svetová zmrzlina u Fenochia Námestie Plaça d´Espanya El Pilar, Palaco de la Lonja
 • Barcelona a Provence
  369 € Mestá Azúrovej riviéry Prehliadka Barcelony Nice, Aix-en Provence
 • Cern, Ženeva a Mníchov
  145 € Laboratória Časticovej fyziky jazero s fontánou Jet d´eau Katedrála svätého Petra
 • Francúzska riviéra a Provensálsko
  330 € Francúzska noblesa španielsky temperament Nádherná architektúra
 • Berlín, Štrasburg a Europa park Rust
  209 € Moderná metropola Pôvabný Štrasburg Najadrenalínovejší park
 • Nádherná Barcelona, Spain
  399 € Španielsky temperament Nádherná architektúra Bohatá história mesta
 • 1