Používaním stránok prevádzkovaných Gadtours s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. 

Londýn sa nazýva aj mesto miest, pretože je najväčším mestom v Európe. Je sídlom mnohých inštitúcií s medzinárodnou pôsobnosťou, divadiel, múzeí a palácov.

Termín: 18.2. – 23.2. 2018

 

London2 

Program:
1. DEŇ : Odchod zo Slovenska , smer Česká republika, Nemecko, Belgicko, Francúzsko


2. DEŇ: V skorých ranných hodinách príjazd do prístavného mesta Calais do prístavu. Po pasovom odbavení odchod na trajekt do Doveru. Sladké raňajky (croisant a čaj). Plavba loďou  - cca 1,5 hodiny. Pokračovanie v ceste do Londýna.  Prehliadku začneme v Greenwichi – najzelenšej časti mesta. Navštívime najstarší kráľovský park s planetáriom a areálom nultého poludníka, uvidíte kráľ. námornú akadémiu a múzeum, supermoderné Canary Wharf. Prevezieme sa európskym unikátom – vláčikom DLR do City of London - finančné centrum Londýna a miesto úžasných historických pamiatok ako Tower (možnosť zhliadnuť britské korunovačné klenoty),Tower Bridge, slávne londýnske doky. Osobné voľno s možnosťou obeda pri Toweri. Po prehliadke a obede presun typickým londýnskym  autobusom k najväčšej katedrále City - St. Paul´s Cathedral. Prechádzka po miléniovom moste k Modern Tate Gallery, divadlo Shakespeare Globe. Presun Večer odchod na ubytovanie v rodinách v južnej časti Londýna (Sutton, Mitcham) na meeting point, odjazd detí do rodín, večera, nocľah.

3. DEŇ : Po raňajkách odchod do : 1/ do múzea voskových figurín M. Tussaud – prehliadka.

                                                        2/ k Prírodovednému múzeu s unikátnymi exponátmi (kostry dinosaurov, geologické zbierky) , možnosť prehliadky jedného z najlepších múzeí vedy a techniky.

Presun na prehliadku jedného z najväčších stále obývaných hradov sveta – Windsor, kde si prezrieme nádherný hrad s reprezentačnými apartmánmi, prejdeme sa po mestečku, osobné voľno.

4. DEŇ : Po raňajkách presun do Cambridge. Jedno z najznámejších univerzitných miest sveta – 2 najlepšia na svete. Mestečko s nádhernou architektúrou na brehu rieky Cam, asi 90 km od Londýna. Na univerzitných budovách sa podpísalo posledných osem storočí architektúry. Univerzitné priestory, v ktorých trávili svoj čas ľudia ako John Milton, Isaac Newton, Charles Darwin majú svoje hlboké čaro. Je tu aj známa univerzitná knižnica patriaca k najväčším v Británii. Absolvujeme prehliadku mesta spojenú s osobným voľnom.o prehliadke návrat do rodín, večera, nocľah.

5. DEŇ : Po raňakách odchod  s batožinou na meeting point. Zbalenie vecí do autobusu a odjazd do centra mesta, kde nás čaká  pešia prehliadku mesta – nábrežie Temže, Londýnske oko (možnosť jazdy), County Hall, Parlament, Westminsterské opátstvo s katedrálou, vládna štvrť Whitehall, jazdná stráž, St. James´s park, Buckinghamský palác, sídlo princa Charlesa, Pall Mall, Trafalgárske námestie, Národná galéria, Leicester Square a Picadilly Circus. Podľa záujmu možnosť nákupov na Regent street a Oxford street, osobné voľno.  V podvečerných hodinách odchod z centra mesta  – smer Dover. Pasová kontrola. Preplavenie sa na trajekte do Francúzska. Pokračovanie v ceste po Francúzsku.

6. DEŇ : Spiatočná trasa smer Belgicko, Nemecko, Česko, Slovensko. Príchod domov vo večerných hodinách.

Cena zájazdu:  290 €
V cene je zahrnuté: doprava luxusným autokarom MAN LION COACH (55 miestny) , sprievodca,  2 x trajekty, 3 x ubytovanie  s plnou penziou v rodinách (raňajky a večere sú v rodine, na obed deti dostanú obedový balíček), sladké raňajky, poistenie CK voči insolventnosti

Vstupy do múzeí zdarma: Národná galéria, Britské múzeum, Národné námorné múzeum, Prírodovedné múzeum, Múzeum vedy a techniky

Predpokladané vstupné pre deti (celodenný lístok na dopravu v Londýne, Windsor, Kings college a library) – 35 Libier (nutné vymeniť na Slovensku). Pri záujme o múzeum voskových figurín cena 30 Libier/dieta a Londýnske oko cena 22 Libier/dieťa.

Vstupné do ostatných  múzeí nie je zahrnuté do ceny zájazdu, hradí si ho každý účastník sám podľa záujmu, sprievodca zabezpečí zľavnené vstupné.

Rodiny sú zazmluvnené britskou agentúrou a podliehajú britskému právnemu systému. Sú situované na juhu Londýna – Wimbledon, Sutton, Mitcham. Skúsenosť s týmito rodinami máme 12 rokov, sú overené. Londýn je kozmopolitné mesto a tak aj deti môžu byť ubytované v rôznych druhoch rodín. Je to výborná skúsenosť overiť si znalosť angličtiny, uvidieť ako sa býva v inej krajine. Sprievodca býva u koordinátora a tak všetci majú na neho kontakt, v prípade že je potrebné riešiť nejaký problém (obyčajne zdravotný).  Deti po príchode do rodiny nemôžu svojvoľne opustiť rodinu, trávia s nimi večer. Deti sú ráno a večer privážane na miesto stretnutia rodinami, až kým si ich nepreberie sprievodca.

Ostatné pokyny na zájazd sú uvedené v samostatných pokynoch, ktoré sú súčasťou dokumentácie na zájazd.  

Novinky na rok 2018

 • Barcelona, Toledo, Zaragoza, Nice
  419 € Svetová zmrzlina u Fenochia Námestie Plaça d´Espanya El Pilar, Palaco de la Lonja
 • Barcelona a Provence
  369 € Mestá Azúrovej riviéry Prehliadka Barcelony Nice, Aix-en Provence
 • Cern, Ženeva a Mníchov
  145 € Laboratória Časticovej fyziky jazero s fontánou Jet d´eau Katedrála svätého Petra
 • Francúzska riviéra a Provensálsko
  330 € Francúzska noblesa španielsky temperament Nádherná architektúra
 • Berlín, Štrasburg a Europa park Rust
  209 € Moderná metropola Pôvabný Štrasburg Najadrenalínovejší park
 • Nádherná Barcelona, Spain
  399 € Španielsky temperament Nádherná architektúra Bohatá história mesta
 • 1