Používaním stránok prevádzkovaných Gadtours s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. 

Londýn s pobytom v rodinách 2018

Londýn sa nazýva aj mesto miest, pretože je najväčším mestom v Európe. Je sídlom mnohých inštitúcií s medzinárodnou pôsobnosťou, divadiel, múzeí a palácov.

 

 

london

 

Program:
1. DEŇ : Odchod v skorých ranných hodinách , smer Brno, Praha , Norimberg, Brusel, Calais


2. DEŇ: V skorých ranných hodinách príjazd do prístavného mesta Calais do prístavu. Po pasovom odbavení odchod na trajekt do Doveru.  Plavba loďou  - cca 1,5 hodiny. Pokračovanie v ceste do Londýna.  Prehliadku začneme v Greenwichi – najzelenšej časti mesta. Navštívime najstarší kráľovský park s planetáriom a areálom nultého poludníka, uvidíte kráľ. námornú akadémiu a navštívime jedno z najlepších námorných múzeií Európy. Prevezieme sa európskym unikátom – vláčikom DLR cez supermoderné Canary Wharf do City of London - finančné centrum Londýna a miesto úžasných historických pamiatok ako Tower (možnosť zhliadnuť britské korunovačné klenoty),Tower Bridge, slávne londýnske doky. Osobné voľno s možnosťou obeda pri Toweri. Po prehliadke a obede presun typickým londýnskym  autobusom k najväčšej katedrále City - St. Paul´s Cathedral. Prechádzka po miléniovom moste k Modern Tate Gallery, divadlo Shakespeare Globe. Možnosť návštevy najväčšieho obchodného domu Európy – Westfield Stratford s výhľadom na bývalé športoviská olympiády. Osobné voľno . Večer odchod na ubytovanie v rodinách v južnej časti Londýna (Sutton, Mitcham) na meeting point, odjazd detí do rodín, večera, nocľah.

3. DEŇ : Po raňajkách odchod na meeting point, prevzatie detí. Odjazd na okružnú jazdu po historickom centre mesta s výkladom. Príchod do Hyde parku – prechádzka cez Kensingtonský palác, Royal Albert Hall k Prírodovednému múzeu s unikátnymi exponátmi (kostry dinosaurov, geologické zbierky) , možnosť prehliadky jedného z najlepších múzeí vedy a techniky a Victoria and Albert Museum. Možnosť návštevy múzea voskových figurín M. Tussaud. Návrat k autobusu. Večer návrat do rodín, večera, nocľah.

4. DEŇ : Po raňakách odchod  s batožinou na meeting point. Zbalenie vecí do autobusu a odjazd do centra mesta, kde nás čaká  pešia prehliadku mesta – nábrežie Temže, Londýnske oko (možnosť jazdy), County Hall, Parlament, Westminsterské opátstvo s katedrálou, vládna štvrť Whitehall, jazdná stráž, St. James´s park, Buckinghamský palác, sídlo princa Charlesa, Pall Mall, Trafalgárske námestie, Národná galéria, Leicester Square a Picadilly Circus. Podľa záujmu možnosť nákupov na Regent street a Oxford street, osobné voľno.  V podvečerných hodinách odchod z centra mesta  – smer Dover. Pasová kontrola. Preplavenie sa na trajekte do Francúzska. Pokračovanie v ceste po Francúzsku.

5. DEŇ : Spiatočná trasa smer Belgicko, Nemecko, Česko, Slovensko. Príchod domov vo večerných hodinách.

 

Termín zájazdu: 23. 5. – 27. 5. 2018

 

Cena zájazdu:  275 €


V cene je zahrnuté: doprava luxusným autokarom MAN LION COACH (55 miestny) , sprievodca,  2 x trajekty, 2 x ubytovanie  s plnou penziou v rodinách (raňajky a večere sú v rodine, na obed deti dostanú obedový balíček), sladké raňajky na ceste domov, poistenie CK voči insolventnosti

Vstupy do múzeí zdarma: Národná galéria, Britské múzeum, Národné námorné múzeum, Prírodovedné múzeum, Múzeum vedy a techniky

Vstupné do ostatných  múzeí nie je zahrnuté do ceny zájazdu, hradí si ho každý účastník sám podľa záujmu, sprievodca zabezpečí zľavnené vstupné.

Možnosť výberu programu 4. dňa podľa záujmu školy po dohode s cestovnou kanceláriou.

Rodiny sú zazmluvnené britskou agentúrou a podliehajú britskému právnemu systému. Sú situované na juhu Londýna – Wimbledon, Sutton, Mitcham. Skúsenosť s týmito rodinami máme 8 rokov, sú overené. Londýn je kozmopolitné mesto a tak aj deti môžu byť ubytované v rôznych druhoch rodín. Je to výborná skúsenosť overiť si znalosť angličtiny, uvidieť ako sa býva v inej krajine. Sprievodca býva u koordinátora a tak všetci majú na neho kontakt, v prípade že je potrebné riešiť nejaký problém (obyčajne zdravotný).  Deti po príchode do rodiny nemôžu svojvoľne opustiť rodinu, trávia s nimi večer. Deti sú ráno a večer privážane na miesto stretnutia rodinami, až kým si ich nepreberie sprievodca.

Ostatné pokyny na zájazd sú uvedené v samostatných pokynoch pred odchodom na zájazd, ktoré sú súčasťou dokumentácie na zájazd.  

Novinky na rok 2018

 • Barcelona, Toledo, Zaragoza, Nice
  419 € Svetová zmrzlina u Fenochia Námestie Plaça d´Espanya El Pilar, Palaco de la Lonja
 • Barcelona a Provence
  369 € Mestá Azúrovej riviéry Prehliadka Barcelony Nice, Aix-en Provence
 • Cern, Ženeva a Mníchov
  145 € Laboratória Časticovej fyziky jazero s fontánou Jet d´eau Katedrála svätého Petra
 • Francúzska riviéra a Provensálsko
  330 € Francúzska noblesa španielsky temperament Nádherná architektúra
 • Berlín, Štrasburg a Europa park Rust
  209 € Moderná metropola Pôvabný Štrasburg Najadrenalínovejší park
 • Nádherná Barcelona, Spain
  399 € Španielsky temperament Nádherná architektúra Bohatá história mesta
 • 1