TwitterGoogle BookmarksPinterest

Londýn sa nazýva aj mesto miest, pretože je najväčším mestom v Európe. Je sídlom mnohých inštitúcií s medzinárodnou pôsobnosťou, divadiel, múzeí a palácov. Magické kultové miesto a najkrajšie kúpeľné mesto Anglicka.

Termín: 10.10. – 15.10. 2017 

Program:


1. DEŇ : Odchod zo Slovenska , smer Česká republika, Nemecko, Belgicko, Francúzsko


2. DEŇ:
V skorých ranných hodinách príjazd do prístavného mesta Calais do prístavu. Po pasovom odbavení odchod na trajekt do Doveru. Sladké raňajky (croisant a čaj). Plavba loďou  - cca 1,5 hodiny. Pokračovanie v ceste do Londýna.  Prehliadku začneme v Greenwichi – najzelenšej časti mesta. Navštívime najstarší kráľovský park s planetáriom a areálom nultého poludníka, uvidíte kráľ. námornú akadémiu a múzeum, supermoderné Canary Wharf. Prevezieme sa európskym unikátom – vláčikom DLR do City of London - finančné centrum Londýna a miesto úžasných historických pamiatok ako Tower (možnosť zhliadnuť britské korunovačné klenoty),Tower Bridge, slávne londýnske doky. Osobné voľno s možnosťou obeda pri Toweri. Po prehliadke a obede presun typickým londýnskym  autobusom k najväčšej katedrále City - St. Paul´s Cathedral. Prechádzka po miléniovom moste k Modern Tate Gallery, divadlo Shakespeare Globe. Presun do múzea voskových figurín M. Tussaud – prehliadka. Večer odchod na ubytovanie v rodinách v južnej časti Londýna (Sutton, Mitcham) na meeting point, odjazd detí do rodín, večera, nocľah.

3. DEŇ : Po raňajkách odchod do Warner Bross štúdií, v ktorých sú umiestnené rekvizity k filmu Harry Potter. Jedinečná interaktívna prehliadka, ktorá zaberie skoro celý deň.  Večer návrat do rodín, večera, nocľah.

4. DEŇ : Po raňakách odchod na prehliadku kultového prehistorického miesta Anglicka -  Stonehenge. Po prehliadke odchod do svetoznámeho kúpeľného mestečka Bath s najstaršími rímskymi kúpeľami v Anglicku s úžasnou architektúrou. Prehliadka mesta a kúpeľov, osobné voľno. Po prehliadke návrat do rodín, večera, nocľah.

5. DEŇ : Po raňakách odchod  s batožinou na meeting point. Zbalenie vecí do autobusu a odjazd do centra mesta, kde nás čaká  pešia prehliadku mesta – nábrežie Temže, Londýnske oko (možnosť jazdy), County Hall, Parlament, Westminsterské opátstvo s katedrálou, vládna štvrť Whitehall, jazdná stráž, St. James´s park, Buckinghamský palác, sídlo princa Charlesa, Pall Mall, Trafalgárske námestie, Národná galéria, Leicester Square a Picadilly Circus. Podľa záujmu možnosť nákupov na Regent street a Oxford street, osobné voľno.  V podvečerných hodinách odchod z centra mesta  – smer Dover. Pasová kontrola. Preplavenie sa na trajekte do Francúzska. Pokračovanie v ceste po Francúzsku.

 

6. DEŇ : Spiatočná trasa smer Belgicko, Nemecko, Česko, Slovensko. Príchod domov vo večerných hodinách.

 

 

 

 

Cena zájazdu:  310 €
V cene je zahrnuté: doprava luxusným autokarom MAN LION COACH (55 miestny) , sprievodca,  2 x trajekty, 3 x ubytovanie  s plnou penziou v rodinách (raňajky a večere sú v rodine, na obed deti dostanú obedový balíček), sladké raňajky, poistenie CK voči insolventnosti

Vstupy do múzeí zdarma: Národná galéria, Britské múzeum, Národné námorné múzeum, Prírodovedné múzeum, Múzeum vedy a techniky

Predpokladané vstupné pre deti (celodenný lístok na dopravu v Londýne, Warner Bros štúdiá, Stonehenge) – 50 Libier (nutné vymeniť na Slovensku).

Vstupné do ostatných  múzeí nie je zahrnuté do ceny zájazdu, hradí si ho každý účastník sám podľa záujmu, sprievodca zabezpečí zľavnené vstupné.

Rodiny sú zazmluvnené britskou agentúrou a podliehajú britskému právnemu systému. Sú situované na juhu Londýna – Wimbledon, Sutton, Mitcham. Skúsenosť s týmito rodinami máme 8 rokov, sú overené. Londýn je kozmopolitné mesto a tak aj deti môžu byť ubytované v rôznych druhoch rodín. Je to výborná skúsenosť overiť si znalosť angličtiny, uvidieť ako sa býva v inej krajine. Sprievodca býva u koordinátora a tak všetci majú na neho kontakt, v prípade že je potrebné riešiť nejaký problém (obyčajne zdravotný).  Deti po príchode do rodiny nemôžu svojvoľne opustiť rodinu, trávia s nimi večer. Deti sú ráno a večer privážane na miesto stretnutia rodinami, až kým si ich nepreberie sprievodca.

Ostatné pokyny na zájazd sú uvedené v samostatných pokynoch, ktoré sú súčasťou dokumentácie na zájazd. 

Novinky na rok 2017

 • Barcelona, Toledo, Zaragoza, Nice
  419 € Svetová zmrzlina u Fenochia Námestie Plaça d´Espanya El Pilar, Palaco de la Lonja
 • Barcelona a Provence
  369 € Mestá Azúrovej riviéry Prehliadka Barcelony Nice, Aix-en Provence
 • Cern, Ženeva a Mníchov
  145 € Laboratória Časticovej fyziky jazero s fontánou Jet d´eau Katedrála svätého Petra
 • Francúzska riviéra a Provensálsko
  330 € Francúzska noblesa španielsky temperament Nádherná architektúra
 • Berlín, Štrasburg a Europa park Rust
  209 € Moderná metropola Pôvabný Štrasburg Najadrenalínovejší park
 • Nádherná Barcelona, Spain
  399 € Španielsky temperament Nádherná architektúra Bohatá história mesta
 • 1