TwitterGoogle BookmarksPinterest

Holandsko, v preklade nízko ležiaca zem, má prívlastky krajina kvetín, drevákov a syrov. Najväčšie metropoly Amsterdam , Utrecht a Rotterdam ponúkajú návštevníkom množstvo zaujímavostí.          

Termín: 1.- 5. 3. 2017 

Program:

1. deň: Odchod z Nitry o 13.00 hod., smer Čechy, Nemecko.

2. deň: Ráno príchod do mesta Utrecht, kde si pozrieme námestie s nádhernou katedrálou. V meste sa nachádza najväčšia univerzita Holandska. Následne sa presunieme do Oosterscheldekering – kde uvidíme protipovodňovú zábranu v ústi rieky Šelda v provincii Zeeland. Je najväčšou stavbou projektu Deltawerken. Odtiaľ sa presunieme  do Rotterdamu k vyhliadkovej veži Euromast a pozrieme si aj gotickú katedrálu historickom centre mesta. Odchod na ubytovanie, nocľah.

3. deň: Po raňajkách nás čaká návšteva najväčšej kvetinovej burzy na svete v Aalsmeer, kde sa každý deň vydraží viac ako 16 mil. rezaných kvetov a milión črepníkových kvetov. Odtiaľ sa presunieme do  Zaanse Schans, ktorý je preslávený skanzenom holandskej architektúry zelenobielych domov s typickými veternými mlynmi, remeselnickými dielňami. Následne sa prepravíme do dedinky Volendam, kde absolvujeme prehliadku v typickej syrárni. Návrat na ubytovanie, nocľah.

4. deň: Po raňajkách celodenná prehliadka Amsterdamu: námestie Dam, Kráľovský palác, Múzeum A. Frankovej, múzeum voskových figurín Madamme Tussaud, malebné ulice s grachtami, trhy s drevákmi a syrmi, možnosť plavby po grachtách, osobné voľno. Návšteva Rijks múzeum, holandského národného múzea, ktoré obsahuje unikátnu zbierku umelcov a maliarov. Večer odchod domov.

5. deň: Príchod domov v podvečerných hodinách.


 

 


Cena: 239 €

V cene je zahrnuté: doprava luxusným autokarom, sprievodca, 2 x ubytovanie v hoteli Ibis Budget, 2 x raňajky v hoteli, náučné projekcie počas cesty

V cene nie je zahrnuté: vstupy kvetinová burza dospelí 7 €, skupiny 6 €, Zanse Chans skanzen podľa aktualizácie na rok 2017, kvetinová záhrada Keukenhof študenti od 9,50 €, dospelí od 13,50 €, Madurodam park miniatúr 16,50 €, syráreň Volendam podľa aktualizácie vstupov na rok 2017, cestovné poistenie

Poznámka:
Cena platí pri 40 platiacich. Pri 35 platiacich je cena 259 €

Novinky na rok 2017

 • Barcelona, Toledo, Zaragoza, Nice
  419 € Svetová zmrzlina u Fenochia Námestie Plaça d´Espanya El Pilar, Palaco de la Lonja
 • Barcelona a Provence
  369 € Mestá Azúrovej riviéry Prehliadka Barcelony Nice, Aix-en Provence
 • Cern, Ženeva a Mníchov
  145 € Laboratória Časticovej fyziky jazero s fontánou Jet d´eau Katedrála svätého Petra
 • Francúzska riviéra a Provensálsko
  330 € Francúzska noblesa španielsky temperament Nádherná architektúra
 • Berlín, Štrasburg a Europa park Rust
  209 € Moderná metropola Pôvabný Štrasburg Najadrenalínovejší park
 • Nádherná Barcelona, Spain
  399 € Španielsky temperament Nádherná architektúra Bohatá história mesta
 • 1