Používaním stránok prevádzkovaných Gadtours s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. 

Jaskyne a Hrady - Rožňava

an imagePozývame Vás na dvojdňovú exkurziu za krásami Rožňavského okresu, ktorý je známy svojími nádhernými jaskyňami a hradmi, kaštieľmi.

 

PROGRAM EXKURZIE:

 

1. DEŇ:

Odchod zo Žiliny o 7. 00 hod ráno. V dopoludňajších hodinách príchod do Dobšinej, kde začneme poznávať jedinečný prírodný výtvor celosvetového významu. V Dobšinskej ľadovej jaskyni sa nachádza 110 tisíc metrov kubických ľadu, pričom najväčšiu hrúbku dosahuje 26,5 metra. Vznikla erozívno – korozívnou činnosťou rieky Hnilec za pomoci zrážok, tlaku v neogéne. Objavená bola v roku 1870 a odvtedy je prístupná verejnosti. Po prehliadke sa presunieme na prehliadku ďalšej unikátnej jaskyne - Ochtinskej aragonitovej jaskyne, ktorá je jedinou prístupnou aragonitovou jaskyňou v Európe. Na svete sú už iba dve - v Argentíne a v Mexiku. Kryštalický uhličitan vápenatý v rôznych farebných odtieňoch vytvára nádherné ružice, zhluky, trsy. Najkrajšou časťou jaskyne je sieň Mliečnej dráhy, v ktorej uvidíte veľké biele aragonitové strapce, ďalej uvidíte Čarovnú a Oválnu chodbu, Hlboký dóm, Hviezdnu sieň. Po prehliadke jaskyne sa presunieme do Betliara. Je to pôvodne banícka obec, ktorá vznikla v 13. storočí v okolí rieky Slanej. Obyvateľstvo sa zaoberalo výrobou korýt a drevených korytových vozov na dopravu rudy. Odtiaľ nesie aj názov podľa nemeckého slova pre tento voz. Betliar najskôr patril Štítnikovcom, potom Bebekovcom a naposledy Andrássyovcom. Ubytujeme sa v Betliari.

2. DEŇ:

V Betliari navštívime nádherný Betliarsky kaštieľ, ktorý sa nachádza v prírodnom parku o rozlohe 81 ha. Do roku 1945 patril bohatej šľachtickej rodine Andrássyovcom. Postavený bol začiatkom 18 storočia v renesančno – barokovom slohu. Nachádza sa v ňom múzeum so vzácnym historickým nábytkom, zbraňami, poľovníckymi trofejami, zbierkami z ciest po Indii a Afrike, knižnica s 20 000 titulmi. V parku uvidíte meditujúceho Budhu, japonský most, bývalý zverinec, Hermesovu studňu, rybník. Po prehliadke sa presunieme do Krásnohorského podhradia, ktoré sa nachádza pod južnými výbežkami Volovských vrchov. Nad ním sa vypína hrad Krásna Hôrka, ktorý bol založený v 14. storočí. Pôvodne gotický hrad, prestavaný a doplnený opevnením a baštami v 16. storočí. Uvidíte nádherné zbierky umiestnené v expozícii, Andrássyho Galériu, gotický kostol, mauzóleum, ktoré dal postaviť Dionýz Andrássy pre svoju manželku Františku. Po zhliadnutí hradu sa po spiatočnej trase vrátime domov.


Cena:
od 23,30 €/osoba

 

V cene je zahrnuté:

• doprava luxusným autokarom , sprievodca, nocľah. Poistenie cestovnej kancelárie voči insolventnosti.

V cene nie sú zahrnuté vstupy do objektov.

Novinky na rok 2019

 • Grand tour Provence a Azúrové pobrežie.
  499 € Neopakovateľná Príroda Úžasná Architektúra Priezračné Azúrové more
 • Barcelona a Provence
  369 € Mestá Azúrovej riviéry Prehliadka Barcelony Nice, Aix-en Provence
 • Nórsko, Švédsko, Dánsko, Nemecko
  399 € Najväčší polostrov Frederiksborg Slot ceste Trollov = Trollstigen
 • Francúzska riviéra a Provensálsko
  330 € Francúzska noblesa španielsky temperament Nádherná architektúra
 • Berlín, Štrasburg a Europa park Rust
  209 € Moderná metropola Pôvabný Štrasburg Najadrenalínovejší park
 • Nádherná Barcelona, Spain
  399 € Španielsky temperament Nádherná architektúra Bohatá história mesta
 • 1