Používaním stránok prevádzkovaných Gadtours s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. 

Komárno a Gabčíkovo

 

an image an image

Našou prvou zastávkou bude Komárno, ktoré leží na sútoku Váhu s Dunajom , je jedným z najstarších sídlisk v Karpatskej kotline, mesto s bohatou históriou. Kráľ Belo IV. udelil mestu výsady v roku 1265, veľký rozvoj zaznamenalo za vlády Mateja Korvína, ktorý tu vybudoval dunajskú kráľovskú flotilu, odpočívať chodili na hrad. V čase tureckej expanzie tu bola vybudovaná pevnosť, ktorej časti môžeme dodnes obdivovať. V 18. storočí sa vďaka svojej výhodnej polohe stáva strediskom s prekvitajúcimi remeslami a obchodom. Z tohoto obdobia sa zachovali barokový kostol. Veľkou atrakciou je aj fortifikačný systém z konca 19. storočia. Narodil sa tu M. Jókai a F. Lehár. V súčasnosti je najväčším lákadlom Nádvorie Európy – európsky architektonický unikát, fasády budov nesú znaky typickej architektúry pre jednotlivé národy žijúce v Európe. Celý priestor so 65 domami je úžasný svojou atmosférou.

Našou ďalšou zastávkou bude Vodné dielo Gabčíkovo. Vodné dielo projektované a stavané ako súčasť sústavy vodných diel Gabčíkovo – Nagymáros, bolo dostavané len na našom území. Účelom vodného diela je ochrana pred katastrofálnymi povodňami na rieke Dunaj, výroba elektrickej energie a usmernenie rieky Dunaj. Určite Vás ohromí pohľad na toto veľkolepé dielo. Poprechádzame sa po hrádzi, zájdeme k mŕtvemu ramenu Dunaja.

 

Cena:
od 13,30 €/osoba

 

V cene je zahrnuté:

• doprava luxusným autokarom , sprievodca, poistenie cestovnej kancelárie voči insolventnosti.