Používaním stránok prevádzkovaných Gadtours s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. 

Levoča a Spišský Hrad

an image an image

Ponukou krásy prírody a bohatstvom kultúrno-historických pamiatok patrí Spiš k najatraktívnjším oblastiam Slovenska. Jadro územia tvorí Hornádska kotlina, ktorá je obklopená Braniskom, Volovskými vrchmi a Slo-venským rajom. Najvýznamnejšou riekou je Hornád, nachádzajú sa tu dve vodné nádrže – Ružín a Palcmanská Maša. Významný je minerálny prameň pri Baldovciach. Z hisorického hľadiska mala veľký význam nemecká kolonizácia, usadili sa tu remeselníci, baníci. Cez Spiš viedli významné obchodné cesty, ktoré mali rozhodujúci vplyv na vznik a vývoj miest. My sa budeme pohybovať po tzv. Poľskej ceste.

Prvou zastávkou bude Levoča - historické mesto so stredovekým vzhľadom so zachovaným obdĺžnikovým námestím obohnaným gotickými hradbami. Nachádza sa tu gotický kostol sv. Jakuba s oltárom majstra Pavla z Levoče (európska rarita), klietka hanby, meštianske domy na námestí. Budeme pokračovať do Spišskej Kapituly – Mestskej pamiatkovej rezervácii zapísanej v knihe UNESCO, ktorá ma jedinečný charakter. Zastavíme sa na Dreveníku – traver-tínové skalné mestos jaskynými útvarmi.

Posledná zastávka bude na Spišskom hrade – hradná zrúcanina je najväčšou v Európe, hrad sa týči na travertínovom brale,má päť hradných nádvorí, ma veľkú rozlohu. Je zapísaný v knihe UNESCO.

 

Cena:
od 16,60 €/osoba

 

V cene je zahrnuté:

• doprava luxusným autokarom , sprievodca, poistenie cestovnej kancelárie voči insolventnosti, vstupné do kostola sv. Jakuba a na Spišský hrad.

Novinky na rok 2019

 • Grand tour Provence a Azúrové pobrežie.
  499 € Neopakovateľná Príroda Úžasná Architektúra Priezračné Azúrové more
 • Barcelona a Provence
  369 € Mestá Azúrovej riviéry Prehliadka Barcelony Nice, Aix-en Provence
 • Nórsko, Švédsko, Dánsko, Nemecko
  399 € Najväčší polostrov Frederiksborg Slot ceste Trollov = Trollstigen
 • Francúzska riviéra a Provensálsko
  330 € Francúzska noblesa španielsky temperament Nádherná architektúra
 • Berlín, Štrasburg a Europa park Rust
  209 € Moderná metropola Pôvabný Štrasburg Najadrenalínovejší park
 • Nádherná Barcelona, Spain
  399 € Španielsky temperament Nádherná architektúra Bohatá história mesta
 • 1