Používaním stránok prevádzkovaných Gadtours s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. 

Po Stopách Vedy a Techniky

an image an image

Našou prvou zastávkou na tejto exkurzii bude planetárium v Žiari nad Hronom, kde sa zoznámime s planétou Zem a všetkým čo ju obklopuje, vesmírom a jeho stredom – Slnkom.

Po tejto návšteve sa presunieme do srdca Štiavnických vrchov – Banskej Štiavnice. Vývoj tohoto mesta bol úzko spätý s ťažbou zlata, striebra a iných kovov. V stredoveku patrila Banská Štiavnica medzi najvýznamnejšie európske banské mestá. V roku 1763 tu založili Banskú akadémiu – prvú vysokú školu tohoto druhu v Európe.

Banskoštiavnické baníctvo zohralo mimoriadnu úlohu v technickom rozvoji. V roku 1627 tu prvý krát použili v baniach pušný prach, zaviedli štvorkolesový vozík, mali čerpaciu techniku na vodu. Vybudovali nádrže – tajchy, ktoré slúžili ako zdroj pohonnej energie. Dodnes sú navštevované, ale už len pre rekreačné účely. Z týmto všetkým sa zoznámime v Banskom múzeu v prírode – štôlni Bartolomej, kde sfárame priamo do štôlní. Na záver sa zoznámime s Banskou Štiavnicou ako s mestskou pamiatkovou rezerváciou.

an image an image

Cena:
od 10 €/osoba

 

V cene je zahrnuté:

• doprava luxusným autokarom , sprievodca, poistenie cestovnej kancelárie voči insolventnosti, vstupné do planetária a Banského múzea.

Novinky na rok 2019

 • Grand tour Provence a Azúrové pobrežie.
  499 € Neopakovateľná Príroda Úžasná Architektúra Priezračné Azúrové more
 • Barcelona a Provence
  369 € Mestá Azúrovej riviéry Prehliadka Barcelony Nice, Aix-en Provence
 • Nórsko, Švédsko, Dánsko, Nemecko
  399 € Najväčší polostrov Frederiksborg Slot ceste Trollov = Trollstigen
 • Francúzska riviéra a Provensálsko
  330 € Francúzska noblesa španielsky temperament Nádherná architektúra
 • Berlín, Štrasburg a Europa park Rust
  209 € Moderná metropola Pôvabný Štrasburg Najadrenalínovejší park
 • Nádherná Barcelona, Spain
  399 € Španielsky temperament Nádherná architektúra Bohatá história mesta
 • 1