Používaním stránok prevádzkovaných Gadtours s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. 

Krakow a Wieliczka

 

an image

Trasa zájazdu povedie severozápadným kútom Slovenska – Kysuciami, do Poľska prejdeme cez hraničný prechod Skalité – Zwardoň. Pokračovať budeme cez hornatý kraj , uvidíte jeden z najstarších pivovarov Poľska – Žiwiec, uvidíte rodné mesto pápeža Jána Pavla II.. Prvou zastávkou bude najkrajšie historické mesto Poľska - Krakow. Prehliadku mesta začneme na Wawelskom pahorku, kde sa nachádza korunovačná bazilika poľských kráľov, pozrieme si nádherný renesančný zámok. Presunieme sa do stredu mesta, na unikátne námestie Rynek Glowny, uvidíte zvyšky hradieb, najstaršiu univerzitu Jagelónsku. Po prehliadke mesta sa presunieme do Wieliczky, kde sa dobývala soľ už od vzniku poľského štátu. Navštívime soľné bane, ktoré boli už známe v rannom stredoveku. Toto múzeum nemá vo svete obdobu. Prehliadková trasa v hĺbke vyše 100 metrov je dlhá asi 3 km. Uvidíte soľné jaskyne, soľné jazerá, kaplnky so soľnými sochami. V múzeu sa zoznámite s históriou dobývania soli, s baníckymi odevmi a nástrojmi. Po zhliadnutí expozície sa vrátime späť na Slovensko.


Cena:
od 28 €/osoba

 

V cene je zahrnuté:

• doprava luxusným autokarom , sprievodca, poistenie cestovnej kancelárie voči insolventnosti, vstup osoby na poľské územie, vstupné do soľnej bane s banským sprievodcom.

Novinky na rok 2019

 • Grand tour Provence a Azúrové pobrežie.
  499 € Neopakovateľná Príroda Úžasná Architektúra Priezračné Azúrové more
 • Barcelona a Provence
  369 € Mestá Azúrovej riviéry Prehliadka Barcelony Nice, Aix-en Provence
 • Nórsko, Švédsko, Dánsko, Nemecko
  399 € Najväčší polostrov Frederiksborg Slot ceste Trollov = Trollstigen
 • Francúzska riviéra a Provensálsko
  330 € Francúzska noblesa španielsky temperament Nádherná architektúra
 • Berlín, Štrasburg a Europa park Rust
  209 € Moderná metropola Pôvabný Štrasburg Najadrenalínovejší park
 • Nádherná Barcelona, Spain
  399 € Španielsky temperament Nádherná architektúra Bohatá história mesta
 • 1