Používaním stránok prevádzkovaných Gadtours s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. 

Londýn a srdce Anglicka

Ponúkame Vám poznávací zájazd do jedinečného Londýna a nepoznaného Anglicka.

 

PROGRAM ZÁJAZDU

 

1. DEŇ : Odchod ráno (8.00 hod) z Trenčína smer Brno, Praha, Norimberg, Franfurkt, Kolín, Brusel, Calais, nočný trajekt do Doveru

2. DEŇ : Príchod do Londýna ráno . Prehliadku začneme v štvrti City - pozrieme si Tower (možnosť zhliadnuť korunovačné klenoty),Tower Bridge, slávne londýnske doky, Monument, St. Paul´s Cathedral, Múzeum mesta Londýna, Fleet street, Strand, Covent Garden, Soho, Piccadilly Circus, osobné voľno. Večer odchod na ubytovanie v rodinách, večera, nocľah.

3. DEŇ : Po raňajkách odchod na prehliadku jedného z najväčších stále obývaných hradov sveta – Windsor, navštívime slávny Eton, potom sa presunieme na prehliadku najväčšieho tudorovského paláca Henricha VII. – Hampton Court, okružná jazda po centre Londýna a presun do Greenwich – planetárium, areál nultého poludníka, kráľ. námorná akadémia, plachetnice, tunel pod Temžou, mestečko. Večer odchod na ubytovanie v rodinách, večera, nocľah.

4. DEŇ : Po raňakách odchod do Oxfordu – mesto kde sídli najslávnejšia univerzita na svete, navštívime jednotlivé colleges ako Christ Church (návšteva preslávenej jedálne), kde sa okrem iného natáčal aj Harry Potter, Magdalen College, slávne knižnice ako Bodleian Library, Ashmolean Museum – podľa záujmu, najznámejší študenti, excentrickí profesori, tradície, kozmopolitný Oxford. Po prehliadke odchod do Birminghamu na ubytovanie. Ubytovanie, nocľah.

5. DEŇ : Po raňajkách odchod do Stratfordu upon Avon – prehliadka malebného rodného mestečka W. Shakespeara (rodný dom, kráľovskédivadlo, hrob v Holy Trinity Church...), po prehliadke odchod do blízkeho Warwicku – nádherné trhové mesto, známe najkrajším stredovekým hradom Anglicka, kde absolvujeme prehliadku, osobné voľno, návrat na ubytovanie do hotela, nocľah.

6. DEŇ : Ráno odchod do Londýna, kde nás čaká pešia prehliadka mesta – nábrežie Temže, Londýnske oko, County Hall, Parlament, Westminsterské opátstvo s katedrálou, vládna štvrť Whitehall, jazdná stráž,St. James´s park, Buckinghamský palác, sídlo princa Charlesa, Pall Mall, Trafalgárske námestie, Národná galéria, možnosť návštevy múzeí, osobné voľno. Vo večerných hodinách odchod smer Dover. Preplavenie sa na trajekte do Francúzska a spiatočná cesta domov.

7. DEŇ : Prejazd cez Nemecko, Česko, príchod domov v popoludňajších hodinách.


Cena:
od 325 €/osoba

 

V cene je zahrnuté: doprava luxusným autokarom, sprievodca, 2 x ubytovanie v hoteli s raňajkami, 2 x ubytovanie v rodinách s plnou penziou v Londýne, poistenie CK voči insolventnosti.

Vstupy do múzeí zdarma: Národná galéria, Britské múzeum, Národné námornícke múzeum, Royal Air Force Museum v Londýne.

Ďaľšie vstupy si hradí každý účastník sám podľa záujmu. Sprievodca zabezpečí zľavnené vstupné.

Novinky na rok 2019

 • Grand tour Provence a Azúrové pobrežie.
  499 € Neopakovateľná Príroda Úžasná Architektúra Priezračné Azúrové more
 • Barcelona a Provence
  369 € Mestá Azúrovej riviéry Prehliadka Barcelony Nice, Aix-en Provence
 • Nórsko, Švédsko, Dánsko, Nemecko
  399 € Najväčší polostrov Frederiksborg Slot ceste Trollov = Trollstigen
 • Francúzska riviéra a Provensálsko
  330 € Francúzska noblesa španielsky temperament Nádherná architektúra
 • Berlín, Štrasburg a Europa park Rust
  209 € Moderná metropola Pôvabný Štrasburg Najadrenalínovejší park
 • Nádherná Barcelona, Spain
  399 € Španielsky temperament Nádherná architektúra Bohatá história mesta
 • 1