Používaním stránok prevádzkovaných Gadtours s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. 

LONDÝN , CHAMPAGNE, PARÍŽ

 

Ponúkame Vám poznávací zájazd do jedinečného Londýna a najromantickejšieho mesta Európy.

 

PROGRAM ZÁJAZDU :

 

1. DEŇ :

Odchod ráno (8.00 hod) z Trenčína smer Brno, Praha, Norimberg, Franfurkt, Kolín, Brusel, Calais, nočný trajekt do Doveru

2. DEŇ :

Príchod ráno do Londýna. Prehliadku začneme v Greenwichi – najzelenšej časti mesta. Navštívime najstarší kráľovský park s planetáriom a areálom nultého poludníka, uvidíte kráľ. námornú akadémiu a múzeum, supermoderné Canary Wharf. Presunieme sa do City of London - finančné centrum Londýna
a miesto úžasných historických pamiatok ako Tower (možnosť zhliadnuť britské korunovačné klenoty),Tower Bridge, slávne londýnske doky, osobné voľno. Presun k najväčšej katedrále mesta -St. Paul´s Cathedral. Presun na Picadilly Circus – osobné voľno. Večer odchod na ubytovanie do hotela F1, nocľah.

3. DEŇ :

Varianta 1:

Po raňajkách odchod na prehliadku Britského múzea – jedno z najlepších múzeií na svete zamerané na históriu, etnografiu, geografiu, biológiu. Po prehliadke presun k olympijskému areálu, uvidíte olympijské športoviská. Vstupnou bránou k hlavnému štadiónu je najväčší obchodný dom Európy - Westfield. Večer návrat na ubytovanie, večera, nocľah.

Varianta 2:

Po raňajkách odchod na okružnú jazdu po historickom centre mesta, odjazd do Hyde parku – prechádzka cez Kensingtonský palác, Royal Albert Hall k Prírodovednému múzeu s unikátnymi exponátmi (kostry dinosaurov, geologické zbierky) , možnosť prehliadky jedného z najlepších múzeí vedy a techniky. Večer návrat na ubytovanie, nocľah.

4. DEŇ :

Po raňajkách odchod na prehliadku jedného z najväčších stále obývaných hradov sveta – Windsor, kde si prezrieme nádherný hrad s reprezentačnými apartmánmi, prejdeme sa po mestečku, navštívime slávny Eton – najprestížnejšia stredná škola Anglicka, osobné voľno. Potom sa presunieme do centra Londýna – návšteva Covent Garden, osobné voľnos možnosťami nákupov . Večer návrat na ubytovanie, nocľah.

5. DEŇ :

Po raňakách odchod na pe šiu pre hliadku mesta – nábrežie Temže, Londýnske oko, County Hall,Parlament, Westminsterské opátstvo s katedrálou, vládna štvrť Whitehall, jazdná stráž,St. James´s park, Buckinghamský palác, sídlo princa Charlesa, Pall Mall, Trafalgárske námestie, Národná galéria. Možnosť návštevy múzeí podľa vlastného výberu ( múzeum voskových figurín Madamme Tussaud, londýnske oko......), osobné voľno na Oxford street s možnosťami nákupov. Vo večerných hodinách odchod – smer Dover. Preplavenie sa na trajekte do Francúzska.

6. DEŇ :

Ráno príchod do do regiónu Champagne - mesteč ka E pernay . Jedinečné mesto s ulicou zasvätenou najznámejších značiek šampanského – Dom Perignon, Moet Chandon, Mercier. Možnosť návštevy celej výroby šampanského v kráľovskom Maison de Champagne, od zberu až po flaškovanie, návšteva pivníc.
Prejazd krajom výroby šampanského, presun do Paríža v blízkosti obchodného centra. Podvečer ubytovanie, nocľah v hoteli F1

7. DEŇ :

Po raňajkách odchod na okružnú jazdu po historickom centre mesta. Prejazd popri Víťazn om oblúku, prejazd svetoznámym bulvárom. Odchod na prehliadku Invalidovne (hrobka Napoleóna ), prehliadka Eifellovej veže . Odjazd cez parížsku operu a Moulin Rouge do umeleckej štvrťe Montmartre, kde nás čaká prehliadka baziliky Sacre Coeure s výhľadom na Paríž, námestie umelcov. Možnosť plavby po rieke Seina podľa záujmu. Večer návrat na ubytovanie.

8. DEŇ :

Po raňajkách odchod na prehliadku - Panteón, Sorbona, Luxemburský palác a záhrady, Latinská

štvrť, go tic ký c hrám No tre D ame, Justičný palác . Prechádzka po nábreží Seiny do presláveného múzea Louvre, kde nás čakajú umelecké skvosty. Prehliadka je spojená s výkladom sprievodcu k umeleckým dielam. Presun k modernému centru G. Pompidua – prehliadka ucha a brucha Paríža s možnosťami nákupov. Vo večerných hodinách odchod späť na Slovensko.

9. DEŇ :

Prejazd cez Nemecko, Česko, príchod domov v popoludňajších hodinách.

 

CENA ZÁJAZDU : 349 .- Euro - pri 37 platiacich

329 .- Euro – pri 45 platiacich


V cene je zahrnuté: doprava luxusným autokarom , trajekty, sprievodca, 5 x ubytovanie v hoteli F1 s raňajkami, poistenie CK voči insolventnosti


TERMÍN ZÁJAZDU : 21. 9. – 29. 9. 2013


Možnosť dokúpenia večerí : menu – Sviečková na smotane s prílohou, Maďarský guláš s prílohou, Morčacie prsia na smotanovej omáčke s prílohou, kuracie prsia na šampiónoch s prélohou. Možnosť bezlepkovej stravy. Cena 1 večere 5.- Euro/osoba.

Možnosť návštevy reštaurácie FLUNCH (Paríž) : menu od 11,2 .- Euro po 15,2.- Euro/osoba


Vstupy do múzeí zdarma GB: Národná galéria, Britské múzeum, Národné námorné múzeum, Prírodovedné múzeum, Múzeum vedy a techniky

Deti a mládež do 25 rokov majú vo Francúzsku okrem Eifelovky vstup do múzeí zdarma.

Vstupné na Eiffelovu vežu je 12,5 Euro – nutné vopred nahlásiť záujem a zaplatiť z dôvodu rezervácie času vstupu na vežu.

Návšteva pivnice Champagne – 9, 9 Euro

Zmena cien vstupného vyhradená, na základe aktualizácie vstupov pre rok 2013.


Vstupné do ostatných múzeí nie je zahrnuté do ceny zájazdu, hradí si ho každý účastník sám podľa záujmu, sprievodca zabezpečí zľavnené vstupné.

 

Novinky na rok 2019

 • Grand tour Provence a Azúrové pobrežie.
  499 € Neopakovateľná Príroda Úžasná Architektúra Priezračné Azúrové more
 • Barcelona a Provence
  369 € Mestá Azúrovej riviéry Prehliadka Barcelony Nice, Aix-en Provence
 • Nórsko, Švédsko, Dánsko, Nemecko
  399 € Najväčší polostrov Frederiksborg Slot ceste Trollov = Trollstigen
 • Francúzska riviéra a Provensálsko
  330 € Francúzska noblesa španielsky temperament Nádherná architektúra
 • Berlín, Štrasburg a Europa park Rust
  209 € Moderná metropola Pôvabný Štrasburg Najadrenalínovejší park
 • Nádherná Barcelona, Spain
  399 € Španielsky temperament Nádherná architektúra Bohatá história mesta
 • 1