Používaním stránok prevádzkovaných Gadtours s.r.o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. 

POBALTIE A PETROHRAD

Bez nočných prejazdov.

Ponúkame Vám 10 dennýautobusový poznávací zájazd za historickými pamiatkami metropolí pobaltských krajín, pri ktorých navštívite perly Pobaltia, spoznáte starobylé centrá hanzovných miest Vilniusu, Rigy a Tallinnu a môžete si dôkladne vychutnať atmosféru neopakovateľného mesta na Neve – Petrohradu.

PROGRAM ZÁJAZDU:

1.deň:

Odjazd skoro ráno do Poľska, WARSZAWA (UNESCO, prehliadka hlavného mesta Poľska - kráľovský zámok, Staré mesto s historickým námestím, katedrála sv. Jana Krstitela, prezidentský palác, kostol sv. Kríža). Nocľah.


2.deň:

Po raňajkách odjazd do Litvy - cesta Litvou na HORU KRÍŽOV (svetoznáme miesto odporu Litevcov s niekoľko tisícmi krížmi), odjazd do Lotyšska, cesta do Rigy. Nocľah.


3.deň:

Po raňajkách prehliadka mesta RIGA (UNESCO, hlavné mesto Lotyšska a nejvätšie mesto Pobaltia, ktoré Napoleon volal „predmestím Londýna” - staré mesto s Rižským dómom, kostol sv. Petra, mestské opevnenie so Švédskou a Prašnou bránou, historické domy Troch bratov, moderné mesto v štýle eklektismu na brehoch rieky Daugavy), odjazd do Estónska, cesta cez PARNU (zástavka na morskom pobreží kúpeľného mesta), cesta do Tallinnu. Nocľah.

 
4.deň:

Po raňajkách prehliadka TALLINNU(UNESCO, hlavné mesto Estónska - staré hanzovné mesto s množstvom historických pamiatok, zachované mestské hradby s obrannými vežami, Radničné námestie s gotickou radnicou, stredoveká lekáreň, katedrála Alexandra Nevského, najstarší kostol Estónska P. Márie), odjazd  cez NARVU (pohraničné mesto s mohutnými pevnosťami) do Ruska, cesta do Petrohradu. Nocľah.


5.deň:

Po raňajkách prehliadka PETROHRADU (UNESCO, jedinečné mesto na kanáloch a mostoch nazýbvané „Benátkami severu”, prehliadka historických pamiatok v centre - Petropavlovská pevnosť, Palácové námestie so Zimným palácom, Kazanskij súbor na Nevskom prospekte, chrám Vzkriesenia, Piskarevský cintorín, možnosľ nočnej plavby po Neve s otváraním mostov). Nocľah.


6.deň:

Po raňajkách pokračovanie v prehliadke - Petrohrad ( svetoznáma galéria Ermitáž, hotel Astória, Isakijevskij súbor, budova Admirality, palác Smolnyj a samozrejme krížnik Aurora), lodný výlet do PETRODVORCA (letné carske sídlo s krásnými parkovými úpravami, fontánami a palácovým komplexom). Nocľah.

 
7.deň:

Po raňajkách prehliadka PUŠKINA (pôvodné Carskoje Selo so zámockým a parkovým komplexom a Katerínským palácom s jantárovou komnatou), ďalej cesta do NOVGORODU (UNESCO, jedno ze starých centier Rusi s mnohámi historickými pamiatkami, Jaroslavlov dvor, katedrála sv. Sofie a ďalšíe pravoslavné chrámy), cesta na ubytovanie. Nocľah.


8.deň:

Po raňajkách cesta cez PSKOV (krátká prehliadka mesta) do Lotyšska, ďalej cez Daugavpils do Litvy, CENTRUM EURÓPY (symbolický stred Európy), cesta na ubytovanie. Nocľah.


9.deň:

Po raňajkách prehliadka VILNIUSU (UNESCO, hlavné mesto Litvy, ktoré svojim pôvabom a atmosférou pripomína Prahu, staré mesto s krivoľakými uličkami a Gedimanisovým hradom, katedrála, židovské mesto), TRAKAI (národný park uprostred jezernej krajiny, hrad Trakai s mestom, ktorému se hovorilo „mesto na vode“), večer odjazd z Litvy.

 
10.den:

Cesta Poľskem na Slovensko. Predpokladaný príjazd  v dopoludňajších hodinách.

 

CENA ZÁJAZDU:  690.- Euro   

V cene je zahrnuté: doprava zájazdovým autobusom, poplatky a parkovné , 8x nocľah (2 a 3 hviezdičkové hotely), 8x polpenzia v hoteloch, sprievodca CK, zákonné poistenie CK proti insolventnosti.

Cena nezahŕňa: vstupné, poplatok za vstupné vízum do Ruska vo výške 35.- Euro a všetko ostatné, čo nie je uvedené v cene zájazdu.
 

 

 

TERMÍN ZÁJAZDU: 16. 8. – 25. 8. 2013

 

 

 

 

 

 

 

Doporučené vreckové na vstupy: 100,- EUR, 10 PLN (na toalety a drobné nákupy).

 

Ceny vstupného (2012):

 

500,-RUB                     Ermitáž-obrazáreň

200,-RUB                     Petropavlovská pevnosť

750,-RUB                     Puškino-Jekaterinský palác

600,-RUB                     Petrohrad-nočné otváranie mostov (01:20-02:50)

800,-RUB                     Petrohrad-loď do Petrodvorca a späť

400,-RUB                     Petrodvorec-parky a fontány

300,-RUB                     Petrohrad-Izakijevský chrám

300,-RUB/170,-RUB   Petrohrad-chrám Spas na krovi (10-20 mimo St) ICOM gratis

Výdaje: cca 85,-EUR                                    

 

 

Novinky na rok 2019

 • Grand tour Provence a Azúrové pobrežie.
  499 € Neopakovateľná Príroda Úžasná Architektúra Priezračné Azúrové more
 • Barcelona a Provence
  369 € Mestá Azúrovej riviéry Prehliadka Barcelony Nice, Aix-en Provence
 • Nórsko, Švédsko, Dánsko, Nemecko
  399 € Najväčší polostrov Frederiksborg Slot ceste Trollov = Trollstigen
 • Francúzska riviéra a Provensálsko
  330 € Francúzska noblesa španielsky temperament Nádherná architektúra
 • Berlín, Štrasburg a Europa park Rust
  209 € Moderná metropola Pôvabný Štrasburg Najadrenalínovejší park
 • Nádherná Barcelona, Spain
  399 € Španielsky temperament Nádherná architektúra Bohatá história mesta
 • 1