Na skok do Holandska

0
Availability : 30.03. – 03.04.2022

Holandsko, v preklade nízko ležiaca zem, má prívlastky ako krajina kvetín, drevákov a syrov. Spoznáme typické holandské miesta.  

                                                                                                        

Program:

1. deň: Odchod z nástupného miesta na poludnie smer Brno, Praha, Dortmund.

2. deň: Ráno príchod do Zaanse Schans, ktorý je preslávený skanzenom holandskej architektúry zelenobielych domov s typickými veternými mlynmi a remeselníckymi dielňami. Návšteva holandsého mlyna – fyzika v praxi. Následne sa prepravíme do dedinky Volendam, kde absolvujeme prehliadku v typickej syrárni, prehliadka mestečka. Odchod na ubytovanie v Haarleme, nocľah.

3. deň: Po raňajkách odchod do Keringhuis – kde sa nachádza technický unikát v protipovodňovej technológii. Je najväčšou stavbou projektu Deltawerken. Po prehliadke presun do univerzitného mesta Utrecht, kde si pozrieme námestie s nádhernou katedrálou, grachty a univerzitný komplex. V meste sa nachádza najväčšia univerzita Holandska. Návrat na ubytovanie, nocľah.

4. deň: Po raňajkách celodenná prehliadka Amsterdamu. Prejdeme až na námestie Dam s  Kráľovským palácom. Prejdeme sa k múzeu A. Frankovej, kde si povieme o jej smutnom príbehu. Vrátime sa späť na námestie Dam –  možnosť navštíviť Múzeum voskových figurín Madame Tussaud alebo Rijsk múzeum, malebné ulice s grachtami, trhy s drevákmi a syrmi. Možnosť plavby po grachtách, osobné voľno. Popoludní možnosť návštevy  brusiarne diamantov Coster Diamonds s odborným sprievodcom. Brusiareň je jednou z najstarších a stále fungujúcich brusiarní v Holandsku. Počas svojej histórie sa podieľala na brúsení a leštení viacerých diamantov, ktoré sú napríklad v korune kráľovnej Mary. Po prehliadke odchod domov. 

5. deň: Príchod domov v podvečerných hodinách.

Cena:  259 €

V cene je zahrnuté: doprava luxusným klimatizovaným autobusom, 2 x ubytovanie v hoteli**/***, 2 x raňajky, náučné projekcie počas cesty, malý darček, sprievodca, poistenie proti úpadku CK.

V cene nie je zahrnuté: cestovné poistenie, vstupy do múzeí